PropertyValue
dbpedia-owl:abstract
  • Het geslacht Aster hoort tot composietenfamilie (Compositae of Asteraceae). Vanwege de prachtige bloei (in bloemhoofdjes) zijn er veel cultivars als tuinplant gekweekt. In Nederland en BelgiĆ« komen de volgende soorten voor: * Gladde aster (Aster laevis - sierplant, soms verwilderd) * Kleine aster (Aster tradescantii - sinds 19e eeuw ingeburgerd) * Nieuw-Nederlandse aster (Aster novi-belgii - sierplant, vaak verwilderd) * Smalle aster (Aster lanceolatus - sinds eerste kwart 20e eeuw ingeburgerd) * Zulte (Aster tripolium - ook wel zeeaster genoemd) * Kalkaster (Aster linosyris) Van deze soorten zijn alleen de zulte en de kalkaster inheems, de andere zijn oorspronkelijk afkomstig uit Noord-Amerika. Enkele overige soorten: * Aster alpinus * Aster amellus * Aster cordifolius * Aster divaricatus * Aster ericoides * Aster lateriflorus * Aster novae-angliae * Aster pilosus * Aster pringlei * Aster sibericus * Aster tataricus * Aster tonglensis
dbpedia-owl:authority
dbpedia-owl:domain
dbpedia-owl:name
  • Aster
dbpedia-owl:order
dbpedia-owl:scientificName
  • Aster
dbpedia-owl:subFamily
dbpedia-owl:taxon
dbpedia-owl:thumbnail
dbpedia-owl:tribus
dbpedia-owl:wikiPageWikiLink
dbpprop:afbeelding
  • AsterNovi-belgii-flower-1mb.jpg
dbpprop:afbeeldingtekst
  • Nieuw-Nederlandse aster
  • bloemhoofdje van de
dbpprop:clade
dbpprop:datum
  • 1753 (xsd:integer)
dbpprop:type
  • plant
dcterms:subject
rdf:type
rdfs:comment
  • Het geslacht Aster hoort tot composietenfamilie (Compositae of Asteraceae). Vanwege de prachtige bloei (in bloemhoofdjes) zijn er veel cultivars als tuinplant gekweekt. In Nederland en BelgiĆ« komen de volgende soorten voor: * Gladde aster (Aster laevis - sierplant, soms verwilderd) * Kleine aster (Aster tradescantii - sinds 19e eeuw ingeburgerd) * Nieuw-Nederlandse aster (Aster novi-belgii - sierplant, vaak verwilderd) * Smalle aster (Aster lanceolatus - sinds eerste kwart 20e eeuw ingeburgerd) * Zulte (Aster tripolium - ook wel zeeaster genoemd) * Kalkaster (Aster linosyris)
rdfs:label
  • Aster
foaf:depiction
owl:sameAs
is dbpedia-owl:genus of
is dbpedia-owl:wikiPageDisambiguates of
is dbpedia-owl:wikiPageWikiLink of
is owl:sameAs of